Ģitāras spēles kursi

Nodarbību laiki

Ģitārspēles kursu nodarbības notiek katru pirmdienas vakaros Jauniešu centrā.

Uzņemam iesācējus! Pieteikšanās līdz 25. septembrim, rakstot e-pastu uz zaneraudina [at] gmail [punkts] com. Nodarbības iesācējiem notiks pirmdienās no 17:30 līdz 18:15.

Ģitārspēles nodarbību vadītāja Zane Raudiņa

Zane muzikālo izglītību ieguvusi Baldones Mūzikas skolas Klavieru un Ģitāras klasē, Liepājas Mūzikas vidusskolas Kora diriģēšanas nodaļā, kā arī JVLMA Mūzikas skolotāju nodaļā. Prasmes papildinājusi džeza meistarklasēs Saulkrastos un Ventspilī, kā arī strādājot par ģitāras skolotāju Rīgas 8. vidusskolā. Kā komponiste Zane mūzikā darbojas kopš 2004. gada. Līdz šim rakstījusi oriģinālkompozīcijas, no kurām dažas ierakstītas studijā un izpildītas, sadarbojoties ar dažādiem Latvijas mūziķiem, tostarp Arti Gāgu, Māri Plūmi, Kasparu Grigali, Andi Rīvi, Ivaru Pinkusu, Aivaru Krancmani, Māri Žagaru u. c. Ar Zanes mūziku tapušas nu jau piecas muzikālās izrādes, no kurām pēdējā – “Pūķa ceļojums” – tapusi sadarbībā ar dzejnieci Inesi Zanderi. Zane arī kalpojusi dažādās draudzēs kā pielūgsmes vadītāja, bet šobrīd mājās audzina septiņus bērniņus.

Mērķis

Jauniešu centra Ģitāras studija darbojas kopš 2008. gada oktobra. Tā izveidota ar mērķi attīstīt jauniešos ģitārspēles prasmi, lai tālāk šo mūzikas dāvanu varētu lietot kalpošanā draudzē, Jauniešu centra sarīkojumos, kā arī ārpus kristīgās vides. Pielūgsme mūzikā un slavas, pateicības pienešana Dievam dziedot un spēlējot jau izsenis ir cilvēka un Radītāja attiecību veidošanas svarīga sastāvdaļa. Šodien tas joprojām ir aktuāli, turklāt ir liela svētība, ja mūzika, kas izskan Dievam par godu, ir izkopta dāvana. To nav iespējams panākt vienas stundas laikā, tāpēc, lai augtu šajā mākslā, ģitāras nodarbībām jāiet roku rokā ar katra tās dalībnieka individuālo darbu mājās.

Līmeņi

Pašlaik Jauniešu centrā ģitārspēli iespējams apgūt divos līmeņos.

I līmenis paredzēts cilvēkiem, kas nekad nav turējuši rokās ģitāru un par tās spēlēšanu nezina absolūti neko, kā arī cilvēkiem, kas kādreiz apguvuši pamatus, bet daudz kas piemirsies un ir vēlēšanās šīs zināšanas atsvaidzināt. Šeit mēs apgūstam pamata akordus, ģitārspēles pamata tehnikas un vienkāršus ritmus, kā arī gatavojam vienkāršas dziesmiņas Ansambļu vakaram.

II līmenis paredzēts cilvēkiem, kam ir priekšzināšanas ģitārspēlē. Šeit ģitāru tālāk apgūst tie, kas izgājuši I līmeņa apmācību, zina pamatus un vēlas sasniegt ko vairāk. II līmeņa nodarbībās mēs apgūstam sarežģītākus ritmus, barē akordus, mācāmies spēlēt sarežģītākas pielūgsmes dziesmas. Tomēr šī līmeņa apmācības mērķis nav sarežģītība, bet gan esošo zināšanu nostiprināšana un izkopšana, cenšoties sasniegt labas kvalitātes skaņu. Turklāt šim līmenim aicināti pievienoties tie, kas vēlas kļūt par pielūgsmes vadītājiem un spēlēt kā stabili solomākslinieki.

Vēl ir III līmenis, kas paredzēts tiem cilvēkiem, kuri jau aktīvi spēlē draudzēs vai citur. Šeit mēs apgūstam blūza un džeza pamatus, kā arī mācāmies spēlēt solo skaņdarbus pēc tablatūrām un improvizēt. Laiku pa laikam mājas darbos ietilpst arī dziesmu komponēšana, tā dodot iespēju katram dalībniekam atklāt savus mūzikas radīšanas talantus un izzināt mūziku no pavisam citas puses. III līmenis šobrīd ‘atpūšas’ un gaida, kad būs pietiekami daudz jaunu līmeņa prasībām atbilstošu ģitāristu, lai nokomplektētu šo grupu.

Mācību koncerti

Kopš 2009. gada novembra reizi pusgadā notiek mācību koncerts. Tajā kopā sanāk visu mūzikas studiju dalībnieki – ģitāristi, bundzinieki un basisti. Sarīkojuma mērķis ir sniegt jaunajiem mūziķiem iespēju saspēlēties kopā, klausīties vienam otrā un izprast sava instrumenta lomu grupas kontekstā, pāri visam dodot godu Dievam ar to, ko katrs ir apguvis un sasniedzis dotajā brīdī. Ansambļu vakariem tiek gatavotas konkrētas pielūgsmes vai baznīcas svētku tematiskās dziesmas, kā arī kristīgu komponistu oriģinālkompozīcijas, kuras dalībnieki apgūst iknedēļas nodarbībās. Jāpiebilst, ka šie vakari nav paredzēti neviena kritizēšanai vai skolas cienīgai vērtēšanai. Tas nav eksāmens, bet gan atskaites punkts katram indivudāli, turklāt tā ir lieliska iespēja mācīties vienam no otra un priecāties par sevis un otra paveikto. Pēc uzstāšanās notiek tējas malkošana un našķošanās, kas omulīgi iet kopā ar mīļām un jautrām sarunām. Šie vakari ir arī iespēja ikvienam padalīties ar savām pašu sacerētajām muzikālajām kompozīcijām.

Sadraudzība

Lai gan ģitāras studijas pamatmērķis ir apgūt instrumenta spēli un pielūgsmes mūzikas pamatus, lielākā daļa dalībnieku atzīst, ka iknedēļas nodarbības sniedz iespēju sastapt jaunus draugus, domubiedrus, gūt garīgo atbalstu vienam no otra, kopā lūgt un aizmirst par dažkārt tik skarbo ikdienu skolā vai darbavietā. Nodarbības daudziem ir kā atelpa, kā sava veida dievkalpojums, kurā ir iespēja ļaut mūzikai un vārdiem sevi uzrunāt, ļaut Dievam dziedināt dvēseli. Katras nodarbības sākumā dalībnieki vienojas lūgšanā, kas patiesībā ir visas tālākās nodarbības pamats un spēka avots. Sastopoties ar ticīgiem cilvēkiem no citām draudzēm, izveidojas arī cita līmeņa sadraudzības draudžu starpā un mūziķiem rodas iespēja kalpot ar jau apgūto ne tikai savā, bet arī citā draudzē. Tā kā uz nodarbībām pārsvarā nāk jaunieši, tad sabīdīt lietas viņiem sanāk tikpat dabiski kā atvērt durvis. Kaut arī ģitārstudijas pamatmērķis ir attīstīt mūzikas kalpošanu kristīgā vidē, instrumenta spēli aicināti apgūt arī tie, kas vēl nepieder pie kādas draudzes, bet vēlas uzzināt ko vairāk par kristietību, meklē atbildes uz jautājumiem par Dievu, ticību, dzīves mērķi. Caur mūzikas apguvi to iespējams panākt jaukā, draudzīgā un neuzspiestā veidā. Kā īpašu sadraudzības un kopīga prieka brīdi dalībnieki min arī mācību koncertus.

Pieteikšanās nodarbībām un dalības maksa

Pieteikties ģitārspēles apguvei Jauniešu centrā iespējams, rakstot e-pastu Zanei: zaneraudina at gmail punkts com vai sazinoties pa telefonu: +371 23456784. Jauni dalībnieki tiek uzņemti septembrī un janvārī.
Dalības maksa ir EUR 20 mēnesī. Draudžu jaunieši ir aicināti aprunāties ar savas draudzes mācītāju vai kancelejas darbiniekiem par iespēju segt šo dalības maksu no draudzes budžeta ar norunu, ka šajās studijās apgūtais būs par svētību draudzes kalpošanas dzīvei.

Ģitārspēles kurss DVD formātā

LELB Jauniešu centrā iespējams arī iegādāties ģitārspēles kursu DVD formātā. Par to vari uzzināt vairāk.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *