Ekstrēmie ziemas sporta veidi

ekstremie ziemas sporta veidi

Ja esi īsts ekstrēmo sporta veidu cienītājs, tad tev, visticamāk, neviens gadalaiks nav šķērslis to baudīšanai. Lai arī iestājoties ledainajam laikmetam jeb ziemai daudziem šķiet prātīgi pārziemošanai nosūtīt arī savu piedzīvojuma garu, jāsaka, ka ziema patiesībā tam var dot pat vairāk kā siltie gadalaiki. Ziema ir viens no labākajiem gadalaikiem, lai apgūtu inovatīvus hibrīda sporta veidus, kas liks asinīm kūsāt no adrenalīna pieplūduma. Iepazīstināsim ar vairākiem ekstrēmajiem ziemas sporta veidiem, kuri aktuāli ir tad, kad sniegs krīt un ūdens sasalst. Tiesa, šie sporta veidi nebūs tiem, kam patīk ikdienā sēdēt uz dīvāniņa un audzēt tauku slānīti, jo tie prasa augstu fizisko sagatavotību un vēlmi pēc piedzīvojumiem.

Sniega pūķošana jeb sniega kaitings (angliski – Snowkiting ir jaunākais modes kliedziens ekstrēmo sporta veidu lauciņā. Tā vienkāršotā daba kopā ar adrenalīna piepildītu darbošanos ir viss, kas nepieciešams, lai radītu šī sporta veida ātros panākumus, lai sniega kaitings kļūtu par vienu no nākotnes pieprasītākajiem ekstrēmajiem sporta veidiem. Ir diezgan pārsteidzoši, ka jau iepriekš neviens nebija nācis klajā ar šo ideju, jo tā ir tik ģeniāli vienkārša. Sniega kaitingam nepieciešamie nosacījumi ir vien sniegs un vējš, pie tam, ar vidēju vēja plūsmu jau būs pietiekami, lai radītu ideālus apstākļus. Papildus būs nepieciešams arī snovborda dēlis un pūķis, arī ķivere un piemērots ziemas apģērbs. Pieeja sniega kaitingam ir līdzīga kā snovbordā un vindsērfingā. Līdzsvara noturēšana prasīs zināmu praksi. Tomēr atkarībā no pūķa, kas tiek izmantots, grūtības, kas saistītas ar līdzsvaru, var tikt krietni mazinātas. Taču jāņem vērā, ka šim sporta veidam būs nepieciešams īpaši izstrādāts snovbords, bez asām kantēm. Ņemot vērā šī sporta vienkāršumu, ar to var nodarboties uz ļoti dažādām virsmām – pļavā, aizsaluša ezera, gluda lauka un tamlīdzīgi.

Sniega laivošana, arī saukta par sniega smaiļošanu (angliski – Snow Kayaking), ir vēl viens ekstrēmais ziemas sporta veids, ko praktizēt sākuši smaiļošanas entuziastu, kuri negribēja atteikties no šā sporta arī ziemā. Šis sporta veids parasti sevī ietver smaiļotājus “peldot lejā” no sniega nogāzes. Sniega laivošana ir iespējama lejup no kalna, jo izmanto tikai lejup slīdošo inerci. Sportam izmantotās smailītes ir ļoti labi ievaskotas un darbojas tieši tāpat kā ragavas, lai gan airi dod daudz lielāku kontroli pār braucamrīku. Vasks, savukārt, nozīmē, ka pastāv daudz lielāka varbūtība sasniegt patiešām lielu ātrumu. Tā kā tas tiek uzskatīts par ekstrēmo sporta veidu un ir visai riskants, daudzi kalnu kūrorti neļauj sēsties smailītēs uz viņiem piederošajām nogāzēm. Lai uzsāktu šo jautro sportu, tev būs nepieciešama smailīte, airi, ķivere un kārtīgs ziemas apģērbs. Un bariņš draugu, kuri labprāt mestos ar tevi šajā piedzīvojumā.

Un nobeigumā mazliet humoram – sniega lāpstu sacensības (angliski – Shovel Racing). Jā, tieši tā, šim sporta veidam ir nepieciešama vien sniega lāpsta un neliela nogāze. Un tas ir tieši tā kā izklausās – mesties lejā no kalna nevis ar ragaviņām, bet gan jāteniski sēžot uz sniega lāpstas, ar rokām pieturoties pie tās kāta. Sniega lāpstu sacensībās izmanto gan tipisku sniega lāpstu, gan arī modificētas lāpstveidīgas ragavas. Tas kādreiz bija liels notikums arī Ekstrēmajās ziemas sporta spēlēs, taču tika izņemtas no saraksta drošības apsvērumu dēļ. Radies un vēl joprojām ar lielu popularitāti uzturēts sporta veids tieši Amerikas Savienotajās Valstīs. Varbūt ir laiks ko tādu sākt praktizēt arī pie mums?

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *