Padomi, kādu veselīgu pārtiku iegādāties

veseliga partika

Mūsdienās pat nelielos pārtikas preču veikalos tiek piedāvāts tik liels pārtikas preču apjoms, ka ir grūti izvēlēties to labāko risinājumu. Tāpēc ir vērts ieskatīties padomos, lai zinātu, ko ir vērts apsvērt.

Dārza veltes

Pavadiet visvairāk laika dārza velšu sadaļā, kas parasti atrodas veikala sākumā vairumā pārtikas preču veikalu. Tam parasti ir lielākais apjoms. Izvēlieties krāsainu augļu un dārzeņu kopu. Krāsas atspoguļo dažādu augļu vai dārzeņu vitamīnus un minerālvielas.

Maize, auzu pārslas un makaroni

Izvēlieties vismazāk apstrādātus pārtikas produktus, kas ir izgatavoti no veseliem graudiem. Piemēram, vēlams, lai būtu parastas auzu pārslas nevis ātri pagatavojamās auzu pārslas. Lai gan ātri pagatavojamās auzu pārslas ir laba izvēle, jo tie tāpat sastāv no veseliem graudiem. Izvēloties pilngraudu auzas, jācenšas lai tajās būtu vismaz četri grami šķiedru vienā porcijā un jo mazāk cukura, jo labāk. Paturiet prātā, ka 1 tējkarote cukura ir 4 grami, un ļaujiet tam kalpot jūsu izvēlei. Graudaugi, pat tie, kam pievienots cukurs, ir lielisks papildinājums pienam, jogurtam un/vai augļiem. Izvairieties no granolām, pat ar zemu tauku daudzumu; tiem ir vairāk tauku un cukura nekā citiem graudaugiem.

Maize, makaroni, rīsi un graudi piedāvā vairāk iespēju pievienot pilngraudus savā uzturā. Izvēlieties pilngraudu maizi un makaronus, brūnus rīsus, graudu maisījumus, kvinojas, bulgurus un miežus. Lai palīdzētu ģimenei pierast pie pilngraudu pārtikas, jūs varat sākt ar pilngraudu maisījumiem un lēnām pāriet uz 100% pilngraudu makaroniem un maizi.

Gaļa, zivis un mājputni

Amerikas Kardioloģijas asociācija iesaka divas zivju porcijas nedēļā. Izdevīgi iegādāties ir lašus, jo cilvēkiem bieži tā garšo, un tie ir plaši pieejami, ne ar pārāk tipisku zivs garšu un labi omega-3 taukskābju avoti. Pārliecinieties, ka izvēlaties lieso gaļu (piemēram, fileju), izvēlies mājputnus bez ādas un uzmaniet porciju lielumus.

Piena produkti

Piena produkti ir lielisks kalcija un D vitamīna avots, kas palīdz kaulu attīstībai. Ir daudz maza tauku un beztauku satura produktu, lai palīdzētu jums uzņemt trīs porcijas dienā, ieskaitot dzeramos jogurtus n iepriekš pagatavotus sierus. Ja jums patīk augstāks tauku saturs, nekādu problēmu – vienkārši saglabājiet savas porcijas mazas.

Saldēti pārtikas produkti

Saldēti augļi un dārzeņi (bez mērces) ir ērts veids, kā aizpildīt produkcijas trūkumu, īpaši ziemā. Daži no saldētajiem favorītiem ir pilngraudu vafeles uzkodām vai ēdieniem, kontrolēta apjoma veltnīši jeb bagetes, 100% sulas marinādēm un dzērieniem, kā arī parastu siera picu, ko var piepildīt ar papildu mocarelas sieru un dažādus dārzeņus.

Konservēti un žāvēti pārtikas produkti

Turiet dažādus konservētus dārzeņus, augļus un pupiņas netālu, lai tos pievienotu zupām, salātiem, makaroniem vai rīsu ēdieniem. Kad vien iespējams, izvēlieties dārzeņus bez pievienota sāls un augļiem sulā. Katrā veselīgā pieliekamā vietā jābūt tunzivīm ūdenī, zema tauku satura zupām, zemesriekstu sviestam, olīvu un rapšu eļļām un asortiem.

  • Izstaigājiet pārtikas preču veikala perimetru, kur parasti atrodas svaigi pārtikas produkti, piemēram, augļi, dārzeņi, piena produkti, gaļa un zivis. Izvairieties no centra ejām, kurās ir neveselīgi pārtikas produkti.
  • Izvēlieties “īstus” pārtikas produktus, piemēram, 100% augļu sulu vai 100% pilngraudu produktus ar pēc iespējas mazāk piedevām. Ja vēlaties vairāk sāli vai cukuru, pievienojiet to paši.
  • Izvairieties no pārtikas produktus ar karikatūrām, kas ir domāti bērniem. Ja jūs nevēlaties, lai jūsu bērni ēstu neveselīgu pārtiku, neturiet šādus produktus mājās.
  • Izvairieties no pārtikas produktiem, kuros ir vairāk nekā piecas sastāvdaļas, mākslīgās sastāvdaļas vai sastāvdaļas, kuras nevar izrunāt.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *