Bez hobija varot iztikt, taču ar to dzīve ir piepildītāka

hobijs priekam

Gandrīz katram cilvēkam ir kāds hobijs, bet, ja tomēr nav, tad ar steigu vajadzētu tādu atrast. Runā, ka bez tā varot iztikt, taču ar hobiju dzīve šķiet daudz piepildītāka un priecīgāka. Hobijs jeb vaļasprieks ir brīvā laika pavadīšanas veids. Proti, aizraušanās, kura uzlabo fizisko un garīgo pašsajūtu, rada piepildītības sajūtu un laika ritējumu paātrina vismaz par 10 reizēm. Nav svarīgi vai tā ir kūciņu dekorēšana, drifts, dzejas lasīšana vai bezmaksas azartspēļu automāti, galvenās ir sajūtas, ko šī aizraušanās sagādā.

Katra cilvēka hobijs ir īpašs un unikāls, pat, ja diviem cilvēkiem ir it kā vienāds hobijs, piemēram, grāmatu lasīšana, tas, ko katrs lasa, noteikti atšķiras. Viens dievina, tā sauktās, lubenes, bet otrs nespēj atturēties no romantisma dzejas. Bet ko iesākt, ja tik tiešām nav neviena hobija, vai vēl trakāk – nav pat idejas, kas īsti dzīvē interesē?

Kā atrast hobijus?

Hobiji vārda tiešajā nozīmē ir jāmeklē – jāgūst svaiga pieredze, jāizmēģina jaunas aktivitātes, jārada nebijušas sajūtas. Garantēt, ka hobiju izdosies atrast ar pirmo reizi, noteikti nevar, tas izdodas vien retajam. Toties ikviena jauniegūtā pieredze paplašina pasaules redzējumu, pilnveido un veicina sapratni. Ja nu tomēr nav laika mēģināt visu pēc kārtas, tad noteikti ir vērts ielūkoties hobiju kursu piedāvājumā.

Hobiju kursi jeb meistarklases ir veids, kā atklāt intereses, atmodināt radošumu un labi pavadīt laiku. Kursus var iedalīt dažādās kategorijās, kā, piemēram, īsie vai padziļinātie, iesācējiem vai ar priekšzināšanām, izglītojošie vai izklaidējošie. Šo uzskaitījumu varētu vēl turpināt ilgi, bet galvenā kursu būtība ir palīdzēt atrast aizraušanos. Kad tā ir atrasta, tad tālākais ceļš ir katrā ziņā – vai meklēt padziļinātos kursus un turpināt pilnveidoties šādi, vai nodarboties ar hobiju mājas apstākļos, vai noslīpēt prasmes un ar hobiju pelnīt.

Mācību centrs Buts

Mācību centrs Buts piedāvā profesionālās tālākizglītības, profesionālās pilnveides un neformālās izglītības programmas. Šoreiz apskatīsim neformālās izglītības piedāvājumu – seminārus un meistarklases. Daudzveidīgais piedāvājums ir ļoti pārdomāts. Gadījumā, seminārs vai meistarklase ir patiešām aizrāvusi, Buts daudzās jomās piedāvā iegūt neformālo izglītību. Piemēram, ja pēc 4 stundu semināra “Eksotiski dekoratīvi augi dārzam un mājai” ir vēlme iepazīt daiļdārzniecību nopietnāk, var pieteikties neformālās izglītības kursam “Dārzniecība un ainavu plānošana”. Veiksmīgi pabeidzot apmācības, tiek izsniegta apliecība.

Teicami.lv

Izglītības iespēju portāls teicami.lv piedāvā 11 hobiju kursus, gana plaša izvēle, lai ikviens atrastu savu aizraušanos. Lielākā daļa apmācību norisinās Rīgā, taču ir arī iespēja mācīties tiešsaistē. Kursu piedāvājums ir tik tiešām bagātīgs, sākot ar adīšanas, deju un kulinārijas kursiem, un beidzot ar pašaizsardzības un vīna kursiem.

Apskatīsim nedaudz tuvāk pašaizsardzības kursus. Nodarbības notiek 3 reizes nedēļā, un to laikā ir iespējams apgūt visu nepieciešamo, lai spētu sevi efektīvi aizstāvēt jebkuros apstākļos. Kursus pasniedz sertificēts un pieredzes bagāts pasniedzējs, kursu ilgums ir neierobežots. Kulinārijas kursos ir iespēja izvēlēties starp 20 dažādām meistarklasēm. 3 stundu nodarbībā var iespēt izcept eklērus, uzzināt makarūnu cepšanas knifus vai izdekorēt lauku kūku. Ātrs un priekpilns ieskats kulinārijas pasaulē.

Online piedāvājums

Klātienes kursi ne visiem ir piemēroti, tamdēļ nedaudz apskatīsim interneta sniegtās iespējas. Tiešsaistes kursi nodrošina komfortu, nav nepieciešamība iziet no mājām, iesaistīties sarunās ar pārējiem dalībniekiem, turpināt, ja īsti nepatīk. Proti, vaļasprieks pārsvarā aizrauj jau uzreiz. Šobrīd Latvijā plašu atzinību gūst kursi, kas padziļina inteliģenci,  paplašina redzesloku un attīsta emocionālo stabilitāti. Arī iepriekš minētās lietas var kļūt par hobiju – regulāra pašizaugsme, rūpes par savu esību. Tāpat tiešsaistes kursos var apgūt mākslu cept steiku tikpat labi kā Mārtiņš Sirmais, spēlēt bungas kā Gundars Lintiņš, uzklāt Holivudas cienīgu grimu un pat pavairot savas iespējas izcelt lielo laimestu, izprotot, kā strādā azartspēles un kā izvēlēties sev atbilstošākās, tādās vietnēs kā SixSlots.com. Atliek vien iedomāties un tādus kursus noteikti var atrast. Hobiju kursu un meistarklašu piedāvājums ir neaptverams, izmēģini un noteikti atradīsi vērtīgu, piepildošu aizraušanos, kas nodrošinās kvalitatīvi pavadītu brīvo laiku!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *