5 apbrīnojamas mūzikas spējas ietekmēt cilvēku

muzikas ietekme uz cilveku

Ikdienā klausoties mūziku, cilvēki diezgan reti aizdomājas par to, cik ļoti mūzika patiesībā nozīmē un kā tā spēj mūs ietekmēt.

Izrādās, ka mūzikai ir vesela virkne interesantu īpašību, kas spēj ietekmēt kā mūsu garastāvokli, tā arī pašsajūtu. Piedāvājam ieskatu piecās, mūsuprāt, interesantākajās mūzikas spējās ietekmēt cilvēku kopumā.

1. Klavierspēles nodarbības spēj paaugstināt IQ Pētījumi liecina, ka 8 līdz 11 gadu vecuma bērniem, kas spēlē klavieres, IQ līmenis ir krietni augstāks nekā bērniem, kas neiegūst muzikālo izglītību.

2. Aktīva mūzikas klausīšanās padara mūs laimīgākus Aktīva mūzikas klausīšanās ir nevis tad, kad cilvēks vienkārši klausās to, bet tad, kad viņš arī dzied un dejo līdzi, plaukšķina, sit knipjus un piesit ar kāju ritmā un tā tālāk. Saskaņā ar pētījumiem aktīvi mūziku klausošos cilvēku garastāvoklis ir ievērojami labāks par to cilvēku garastāvokli, kas klausās mūziku samērā pasīvi. Tāpēc klausieties mūziku biežāk – labs radio, kurā skan laba mūzika, uzlabos jūsu pašsajūtu, turklāt tādas interesantas radiostacijas kā RadioTev iepriecinās ne vien ar jauku mūziku, bet arī pozitīvu un kreatīvu laika ziņu apskatu!

3. Kopīga dziedāšana satuvina Cilvēki mēļo, ka „mūzika vieno”. Un ne jau bez iemesla eksistē šis teiciens. Īpaši labi pamanāms tas ir skolās – pasniedzēji jau sen ir pamanījuši, ka dziedāšana korī padara bērnus tuvākus, rada audzēkņiem emocionāli muzikālas saskarsmes apstākļus un arī attīsta kolektīvisma un kopuma sajūtu.

4. Mūzika ārstē sirds slimības Kādas Amerikas universitātes kardiologi veica eksperimentu, kas uzskatāmi demonstrē mūzikas pozitīvo ietekmi uz sirds muskuļu darbību. 74 cilvēki ar dažādām sirds slimībām tika sadalīti 3 grupās. Viena grupa regulāri veica kardiovingrinājumus, otra veica kardiovingrinājumus iecienītākās mūzikas fonā, savukārt trešā grupa aprobežojās vien ar vienkāršu mūzikas klausīšanās procesu. Trešās grupas slimnieku sirdsdarbības uzlabošanās rezultāti bija viszemākie – tikai 19%. Kardiovingrinājumus veicošā grupa uzlaboja savus rezultātus par 29%, savukārt grupa, kas veica kardiovingrinājumus, klausoties sev tuvāko mūziku, uzlaboja savu sirdsdarbību visvairāk – par veseliem 39%.

5. Mūzika var palīdzēt atgriezt redzi Ik gadu insults skar neiedomājamu cilvēku skaitu visapkārt pasaulē, un gandrīz 60% no šiem cilvēkiem pēc notikušā tiek bojāta redzes uztvere – rodas vienpusēja akluma sindroms, kā dēļ pazūd spēja atšķirt priekšmetus, kas atrodas bojātai smadzeņu daļai pretējās puses telpā. Tomēr, klausoties patīkamu mūziku, tiek aktivizēti rajoni, kas ir saistīti ar pozitīvām emocionālām reakcijām, un šīs aktivitātes sniedz iespēju pacientiem labāk atpazīt priekšmetus.

Tāpēc klausieties mūziku biežāk – tādā veidā ne vien uzlabojot savu emocionālo, bet arī fizisko veselību!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *