Galda spēles – lielisks veids kā pavadīt aizraujošus vakarus

galda speles

Kad Latviju pārņem rudens, koku lapas iegūst zeltainu toni un gaiss kļūst patīkami dzestrs, tā vien gribas ģimenes vai draugu lokā pavadīt garus, piepildītus vakarus, spēlējot galda spēles. Latvijā dzīvo azartiski un sacensības gara pilni cilvēki, kuri labprāt izmēģina savu veiksmi un gudrību ne tikai azartspēlēs, bet arī galda spēlēs. Šoreiz apskatīsim Latvijā iecienītākās galda spēles.

Nemainīgas vērtības gadu gadiem

Ik gadu tiek izveidotas un izdotas vairāk nekā 5000 galda spēles, lielākā daļa nonāk arī Latvijas tirgū. Lai arī skaitlis ir iespaidīgs, spēli par veiksmīgu uzskata tikai pēc 10 000 pārdotām kopijām. Pēc statistikas datiem šahs ir visu laiku labāk pārdotā galda spēle. Arī latvieši labprāt iesaistās prāta sacensībās, izmantojot 16 figūras, lai nostādītu otra spēlētāja karali tādā pozīcijā, kur viņš nevar pārvietoties.  Šī intelektuālā spēle ir piemērota klusiem rudens vakariem un svarīgiem turnīriem.

Pasaulslavenā galda spēle Monopoly jeb Monopols tulkota 47 valodās un izplatīta 114 valstīs, tostarp arī Latvijā. Monopols ir klasiska īpašuma tirdzniecības spēle, kuras mērķis ir pēc iespējas ātrāk kļūt bagātam. Spēlētāja panākumi ir atkarīgi no apķērības, atjautības un veiksmes. Monopols vienmēr sola bagātīgas emocijas, veselīgu konkurenci un ļoti daudz jautrības.

Spēlētāji izvēlas prātu stimulējošas spēles

Zinot, ka latvieši vienmēr ir bijuši kāri uz krustvārdu mīklu risināšanu, 2010. gadā tie varēja pacelt savu hobiju jaunā līmenī – galda spēle Scrabble tika izdota latviešu valodā. Spēles pamatideja ir vārdu izvietošana pēc krustvārdu mīklas principa. Lielisks veids kā papildināt vārdu krājumu, attīstīt vārdu locīšanas prasmes, stratēģiski plānot un izmantot burtus bonusa lauciņos. Spēlētāji cenšas izveidot pēc iespējas vērtīgākas un labākas burtu kombinācijas. Spēle Scrabble Latvijā visvairāk tiek spēlēta tieši rudens vakaros.

Galda spēle Catan ir kļuvusi par vienu no mūsdienu populārākajām spēlēm, jo spēj aizraut gan pieredzējušus galda spēļu lietpratējus, gan tos, kas vēl tikai iepazīst aizraujošo spēļu pasauli. Ne velti šo spēli dēvē par mūsdienu veiksmes stāstu, tā tika izdota 1995. gadā Vācijā un šobrīd pārdošanas apjoms pasaulē jau pārsniedz 25 miljonus. Neapdzīvotā sala Katana nonāk spēlētāju – ieceļotāju rokās, tie cenšas kļūt par dominējošo spēku salā. Stratēģiski pareizi novietojot ceļus, būvējot ciematus un pilsētas, saņemot un mainot izejmateriālus, aplaupot sāncenšus, ieceļotāji cenšas sasniegt 10 punktu skaitu. Krāšņais un precīzi izstrādātais dizains, neizmērāmi daudzās spēlēšanas stratēģijas un veselīgais sacensības gars ātri vien spēlēšanu pārvērš hobijā.

Roku veiklība stiprina loģisko domāšanu

Zinātniski pierādīts, ka domāšanas un kustības veiklība attīstās vienlaicīgi, tamdēļ izklaidējošas galda spēles patiesībā ir daudz vērtīgākas nekā pirmajā mirklī šķiet. Bērnu un pieaugušo iecienītā koka kauliņu spēle Jenga attīsta ne tikai roku veiklību, bet arī loģisko un stratēģisko domāšanu, kustību precizitāti un acu – roku koordināciju. Klasiskā Jenga sastāv no 54 koka kauliņiem, kas izgatavoti no kvalitatīva koka. Spēles būtība ir gaužām vienkārša – salikt kauliņus tornī un censties to neapgāzt. Katrs spēlētājs pēc kārtas izvelk vienu kauliņu un uzliek to uz torņa, būvējot jaunu stāvu. Zaudē tas, kurš apgāž torni. Ātra, jautra un aizraujoša spēle visai ģimenei.

Kvalitatīvi pavadīts laiks – rūpes par pašsajūtu

Statistikas dati liecina, ka pēdējo 2 gadu laikā galda spēļu pārdošanas apjoms palielinājies par vairāk nekā 20%. Galda spēlēm kļūstot arvien populārākām, stiprinās kopā būšanas tradīcijas. Viena iegādāta galda spēle ir ieguldījums ilglaicīgai, priekpilnai un kvalitatīvai laika pavadīšanai. Lai arī minējām tikai dažas latviešu iecienītas galda spēles, ik gadu tiek izdots tūkstošiem jaunu spēļu un esošo spēļu paplašinājumu. It īpaši rudenī, kad visapkārt ir tik daudz un dažādu lielisku piedāvājumu laika pavadīšanai – rudens tematikai veltītas izstādes, pastaigas zelta rudens karalistē Siguldā, zinātnes centra apmeklēšana, jaunas galda spēles iegādāšanās, bezmaksas azartspēļu automāti un bezriska griezieni cita spēļu veida piekritējiem – ir vērtīgi atcerēties, ka labākā izvēle vienmēr būs tā, kas vairo laimes hormonus!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *