Kursi: mācieties fotogrāfēt ar savu digitālo fotoaparātu

digitala fotoaparata kursi

vai FOTOGRAFĒŠANAS PAMATI – tiem, kas zina ko grib fotografēt, bet īsti nezina kā…

Šie trīs mēnešu praktiskie foto kursi ir īpaši piemēroti visiem tiem, kas vēlas nostiprināt savas fotogrāfa iemaņas, atkārtojot visu no pašiem pamatiem un izprast kā uzņemt kvalitatīvu fotogrāfiju, balstoties uz sava esošā fotoaparāta izmantošanu.

Lai arī digitālo fotoaparātu aprīkojums ļauj spiest slēdzi daudz nedomājot un uzticoties aparāta automātiskajiem iestatījumiem, tas kā izrādās mūs bieži vien neapmierina, jo tik līdz apgaismojuma apstākļi fotografēšanai nav ideāli(bet tā ir ļoti bieži), ir nepieciešams pāriet uz rokas iestatījumiem. Bet tas jau prasa vismaz elementāras zināšanas par diafragmas atvērumu, slēdža ātrumu, zibspuldzes darbību utt. nemaz jau nerunājot par fotografēšanu miglainā rītausmā, krēslā vai naktī…

Vēlams lai dalībniekam būtu pieejams savs fotoaparāts ar kuru viņš var darboties un veikt praktiskos uzdevumus, jo apmācību laikā teoriju nostiprināsiet praktiski, pasniedzēja vadībā un arī patstāvīgi fotografējot par uzdoto tēmu. Pēc tam kopīgā analīze par paveikto ļaus labāk izprast kas īsti ir iegūtā rezultāta pamatā – izpratne, nezināšana, sakritība, kļūda vai veiksme…

Foto kursu programmas galvenās tēmas:

1.Tēma – Fotogrāfija un fotoaparāts

Kas ir fotogrāfija/ Fotoaparāta uzbūve/ Fotoaparāta aksesuāri/ Fotografēšanas režīmi

Visbiežāk uzdotie jautājumi apmācību sākumā ir: par analogās un digitālās fotogrāfijas galvenajām atšķirībām, kādu foto kameru izvēlēties, kādus objektīvus lietot, kādas zibspuldzes un apgaismojuma aprīkojumu izvēlēties utt. Daudz ko no tā pasaka priekšā nākošās tēmas:

2.Tēma – Fotogrāfiju veidi

Portreta foto/ Ainavas foto/ Makro uzņēmumi/ Reportāžas fotogrāfija/ Nakts foto

3.Tēma – Kompozīcija

Attēla laukums/ perspektīva/ faktūras īpatnības/ apgaismojuma raksturs/ kas ir zelta griezums

Apmācību procesā ļoti būtiska nozīmē ir iegūtās informācijas pārbaudei pašam fotografējot un eksperimentējot, lai vēlāk kopīgi veicot fotogrāfiju analīzi būtu iespēja mācīties ne tikai no savām, bet arī citu kļūdām un veiksmēm. Tikai prakse dod pieredzi un ļauj veiksmīgāk paredzēt veidus vai līdzekļus kā nonākt pie sākotnējās fotogrāfijas ieceres, precīzi sasniegt nosprausto mērķi.

4.Tēma – Studijas foto

Studijas aprīkojums/ Darbs studijā

Kursa noslēgumā dalībnieki saņem Hobiju kursu sertifikātu.

Iemācoties fotografēt, Jums pavērsies iespējas nopelnīt papildus naudu, pārdodot savus foto attēlus foto bankās.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *