Visbiežāk uzdotie jautājumi par zobu implantiem

zobu implanti

Kas ir zobu implanti?

Zobu implants pats par sevi nav uzskatāms par zobu. Zobu implants ir protēze, ko izmanto trūkstošo zobu aizstāšanai. Būtībā tas ir neliels titāna stabiņš/stiprinājums, kas tiek ievietots žokļa kaulā, uz kura var piestiprināt vienu kronīti (vāciņu), fiksētu tiltu, daļēju protēzi vai pilnu protēzi. Kad implants ir integrējies kaulā, tam tiek pievienota konstrukcija, ko sauc par balstu, un pēc tam tiek pievienots mākslīgais zobs/zobi. Tādējādi zobu implantam ir 3 daļas: zobu implants, balsts un mākslīgais zobs.

Vai jebkurš var kandidēt uz zobu implantēšanu?

Gandrīz ikviens, kam trūkst viena zoba, vairāku zobu vai visu zobu, ir zobu implantu kandidāts. Par savām īpašajām vajadzībām konsultējieties ar savu protēzistu.

Kādas ir zobu implantu priekšrocības?

Cilvēks ir “apveltīts” ar 2 zobu komplektiem (piena zobiem un pieaugušo/pastāvīgajiem zobiem). Ja zobu bojāejas vai smaganu slimību dēļ tiek zaudēts viens pastāvīgais zobs vai vairāki zobi, zobu implanti var tos aizstāt kā 3. pastāvīgo zobu komplekts! Zobu implanti var kalpot visu mūžu un var uzlabot jūsu izskatu, pašapziņu un spēju ēst iecienītus ēdienus un piedalīties aktīvā dzīvesveidā, neuztraucoties par saviem zobiem. Zobu implanti ir izgatavoti no titāna, un uz tiem nekad nevar rasties zobu bojājumi.

Kādi ir zobu implantu trūkumi?

Tāpat kā jebkura neliela mutes dobuma ķirurģiska procedūra, pastāv infekcijas, iekaisuma un sāpju risks, taču Jūsu protēzists pārrunās, kā tos var novērst Jūsu konkrētajā situācijā. Ja implantu ievietošanai nav pieejams kauls, var būt nepieciešama kaula un smaganu pārstādīšanas procedūra, kas var palielināt ārstēšanas izmaksas. Tomēr sākotnējie ieguldījumi var atmaksāties ilgtermiņā.

Kāds ir zobu implantu veiksmīguma rādītājs?

Tas atšķiras atkarībā no indivīda un veselības stāvokļa un ieradumiem. Veseliem indivīdiem ar labu mutes dobuma higiēnu un labu veselību zobu implanti ir prognozējami kā veiksmīgs risinājums, un zobu implantu veiksmīguma rādītāji pārsniedz 90-95 procentus.

Vai zobu implanti kalpo ilgi?

Atšķirībā no dabiskajiem zobiem zobu implanti nav uzņēmīgi pret zobu slimībām, piemēram, kariesu; tomēr smaganu veselība ir ļoti svarīga, lai zobu implanti ilgstoši kalpotu. Lai zobu implanti būtu noturīgi, būtiska nozīme ir apzinīgai pacienta aprūpei mājās un regulārām profesionālām tīrīšanām un pārbaudēm. Katrs pacients ir atšķirīgs, un panākumi ir atkarīgi no diagnozes un plānošanas, slimības vēstures un daudziem citiem faktoriem.

Ko darīt, ja es vēlos implantus bez metāla?

Nav tādas lietas kā “bezmetāla” zobi. Gandrīz visos materiālos, ko izmanto zobu protezēšanai, ir kaut kādi metāla joni. Zobu implanti ir izgatavoti no titāna sakausējuma (līdzīgi kā gūžas, pleca un ceļgala implanti), kas ir ļoti labi bioloģiski saderīgs materiāls, un alerģija pret titānu ir ārkārtīgi reta! Pašlaik nav pierādītu alternatīvu titāna zobu implantiem.

Vai zobu protēzes var izgatavot kā implantus?

Zobu protēzes nevar “pārvērst implantos”. Implanti ir metāla skrūves, ko ievieto žokļa kaulā, lai palīdzētu nostiprināt un atbalstīt mākslīgos zobus (protēzes). Iespējams, ka implantus var ievietot zem esošajām zobu protēzēm, lai palīdzētu stabilizēt un atbalstīt šīs protēzes. To var izdarīt tikai tad, ja pašreizējās protēzes ir teicamā stāvoklī. Jums jākonsultējas ar savu protēzistu, lai rūpīgi pārbaudītu esošās protēzes.

Vai zobu implanti ir izņemami tāpat kā protēzes, vai arī tie paliek mutē?

Nē, zobu implanti ir stingri nostiprināti kaulā un ļauj zobus aizvietot tā, lai tie būtu vistuvāk dabiskajiem zobiem.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *