Kā izvēlēties Jums piemērotu kinezioloģisko teipu?

kineziologiskie teipi

Kinezioloģisko teipošanu izmanto plašam ārstēšanas klāstam, piemēram, sāpju mazināšanai, pietūkuma noņemšanai, priekš muskuļu un saišu atbalsta, sporta traumām, un pat skaistumkopšanā. Tirgū ir pieejams liels daudzums kinezioloģisko teipu un var būt sarežģīti atrast sev piemērotu teipu. Lai palīdzētu Jums atrast sev piemērotu kinezioloģisko teipu, mēs esam aprakstījuši galvenās nianses, kuras vajadzētu ņemt vērā pie produkta izvēles.

  1. Materiāls.

Pievērsiet uzmanību teipa materiālam, jo tas nosaka tā izturību. Kvalitatīva materiāla teipi izturēs to nēsāšanai paredzēto laiku (3-5 dienas). Zemākas materiāla kvalitātes teipi mēdz jukt vai lipt nost ātri vien pēc to uzklāšanas. Kinezioloģiskie teipi tiek izgatavoti, piemēram, no neilona, kokvilnas vai sintētiskā materiāla. Kinezioloģiskais teips biezuma, svara un elastības ziņā ir veidots pēc cilvēka ādas parauga. Tāpēc ir svarīgi pievērst uzmanību šīm niansēm pie teipa izvēles, lai tas būtu viegls, ērts un ļautu ādai elpot.

  1. Kvalitatīvs zīmols.

Kā pieredzējis fizioterapeits es iesaku izvēlēties kinezioloģiskos teipus no atpazīstamiem un pārbaudītiem zīmoliem. Tirgū ir pieejami daudz un dažādi teipu un esmu manījis teipus pat par 2 EUR standarta rullī. Tomēr labāko teipu cenas sākas no aptuveni 12-13 EUR rullī. Kvalitātes atšķirība ir acīmredzama un pie kinezioloģisko teipu izvēles lieliski strādā teiciens: ‘‘skopais maksā divreiz (vai pat trīsreiz)’’, gadījumā, ja mēs cenšamies ietaupīt uz lētāku, mazāk zināmu teipu.

  1. Teipa līmes sastāvs.

Ja Jums ir jūtīgas ādas tips, tad ir svarīgi izvēlēties atbilstošu kinezioloģisko teipu ar mazāku līmes koncentrāciju. Teips, kurš ir paredzēts sportistiem, izturīgiem pret svīšanu ir augstāka līmes koncentrācija – tādēļ cilvēkiem ar jūtīgu ādu tas var izraisīt alerģisku reakciju – sarkanus ādas izsitumus vai radīt niezi. Tirgū ir speciāli izgatavoti teipi cilvēkiem ar jūtīgu ādas tipu. Vienmēr ir ieteicams papētīt produktā izmantotās sastāvdaļas, lai nodrošinātu, ka tas neizraisīs nevēlamas alerģiskas reakcijas.

Lai palīdzētu Jums izvēlēties savām vajadzībām vispiemērotāko teipu, Mēs fiziopreces.lv piedāvā  favorītus no kinezioloģiskajiem teipiem:

  • K-Active kinezioloģiskais teips – kvalitatīvs japāņu zīmols.
  • Kinesio Tex – šo teipu izstrādājis pats kinezioloģiskās teipošanas pamatlicējs Dr. Kenzo Kase. Ražots ASV.
  • CureTape – kvalitatīvs Dienvidkorejas zīmols.
  • KT Tape – sportistu un sporta pasaules profesionāļu favorīts. Ražots ASV.

 

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *