Dekoratīvo ziedu darināšanas māksla

dekorativie ziedi

Kas dabā ir visskaistākais? Protams – ziedi! Tad kādēļ ar tiem neizgreznot arī sevi? Īpaši šobrīd, kad modi diktē romantika un sievišķīgi silueti. Pārliecinošu ziedu atgriešanos triumfu vērojam augstās Haute Couture modes skatēs. Tur eleganti tiek lietoti dekoratīvie ziedi kas gatavoti no visiem iespējamiem dabīgajiem materiāliem, kā zīds, lins, papīrs, āda, kokvilna, putnu spalvas, tos savstarpēji dažādi kombinējot. Lūk piemēri kā pasaules vadošie modelētāji (John Galliano, Alexander McQueen, D&G, Gucci, Valentīno) izmanto dekoratīvo ziedu veidojumus savās kolekcijās.

2 mēnešu apmācību programma – Dekoratīvo ziedu darināšanas māksla

Šis kurss sniedz vienreizēju iespēju mācīties izgatavot ziedus ar ko papildināt savu apģērbu, interjeru,darināt absolūti ekskluzīvus aksesuārus savām rokām. Piespraudes pie apģērba, somām, kurpēm vai jostas. Ziedus uz cepurītēm, uz matu stīpiņas, kaklarotās vai uz stilīgiem uzplečiem utt.utt.

Ziedu darināšanas māksla ir aizsākusies senajā Ēģiptē un Ķīnā 3000 g.p.m.ē. Ziedi tika izgatavoti no papirusa un zīda. Vēlāk šo mākslu pārņēma arī grieķietes, taču īsts ziedu izgatavošanas uzplaukums aizsākās 16.gadsimta vidū, kad tika izgudrots iestīvināšanas veids, līdz ar to arī ieveidošanas metode, kuru atklāja Dominikāņu klostera mūki. Līdz pat mūsu dienām šī tehnoloģija tik pat kā nav mainījusies. Tiek izmantoti tie paši instrumenti, kurus izgudroja tolaik, un vēl joprojām noteicošais ir roku darbs. Tieši šis faktors nosaka izstrādājuma unikalitāti, gala rezultāts ir atkarīgs no meistara ieceres un rokraksta, līdz ar to katrs ziediņš kļūst unikāls un neatkārtojams.

Kursu vada dizainere

Apmācību programma 8 nodarbībām. Katras nodarbībs ilgums – 3h.

  1. Pirmajā nodarbībā tiks iepazīstināts ar plašajām ziedu izgatavošanas iespējām un pielietojuma veidiem. Teorija. Nodarbības praktiskajā daļā tiks apgūta auduma sagatavošana un apstrāde.
  2. Turpmākajās divās nodarbībās tiks apgūtas ziedu izgatavošanas tehnoloģijas, kurām nav nepieciešami speciāli instrumenti. Ziedu piespraudes izgatavošana.

Roze „Melnais kardināls”.

  1. Ziedu piespraudes izgatavošana izmantojot pērlītes, kristālus un spalviņas.

Magone „Bella”

  1. Turpmākajās nodarbībās paredzēta tehnoloģiju apvienošana – apstrāde ar un bez instrumentiem. Ziedlapiņu tonēšanas veidi – slapjā un sausā tehnika. Fascinātors, jeb galvas rota.

Orhideja ”Saldā dzīve”.

  1. Zieds vāzē. Putekšņlapas. Stiepļu izmantošana un sagatavošana.

Tulpe „Nonnas sapnis”.

  1. Ziedu piespraudes izgatavošana

Krizantēma „Bordo”.

  1. Zieds vāzē. Ziedputekšņu izgatavošana.

Īriss „Natālijas kundze”.

  1. HOT!!! Vīriešu piespraudes.

Neļķe „Sebastians”.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *