5 intereses un hobiji, ar ko aizrauties garos rudens vakaros

hobijs rudens vakariem

Rudens ir ieradies! Vai zini, kā aizpildīt tumšos vakarus? Lai justos omulīgi šīs skaistās sezonas drūmajā daļā, noderēs jaunas intereses un hobiji.

1. Gleznošana

Mākslinieciskas intereses un hobiji nav paredzēti tikai profesionāļiem ar diplomu – nodarboties ar mākslu var ikviens! Ja vēlies šajā rudenī apgūt gleznošanu:

 1. iepazīsties ar gleznošanas tehnikām. Youtube atradīsi simtiem pamācību, ko ievērot, lai sāktu gleznot. Lai iedvesmotos seko arī Instagram mākslinieku kontiem;
 2. piesakies kursiem vai individuālām apmācībām. Tie noderēs, lai neapmulstu interneta resursu pārbagātībā. Aplūko vietējo mākslas skolu, interešu izglītības pulciņu un individuālo mākslinieku piedāvājumu;
 3. iegādājies materiālus. Atkarībā no gleznošanas veida, Tev būs nepieciešamas, piemēram, akrila, akvareļu, eļļas, guašas, tempera krāsas, papīrs vai kanvas, kā arī kvalitatīvu otu komplekts utt.

2. Kaligrāfija un leterings

Kaligrāfija un leterings jeb burtu māksla ir hobiji, kas popularitāti ieguvuši pēdējo gadu laikā. Tos vari apgūt gan piesakoties kursiem, gan pašmācības ceļā.

Kaligrāfijai būs nepieciešami šādi materiāli:

 • rakstāmspalva – rakstāmspalva sastāv no spalvas kāta un spalvas uzgaļa. Tie iegādājami kopā vai atsevišķi. Uzgaļa veids (platāks vai šaurāks) atkarīgs no izvēlētā kaligrāfiskās rakstības veida (piemēram, klasiskā vai modernā kaligrāfija);
 • tinte – atkarībā no situācijas, izvēlies, piemēram, ūdensizturīgu tinti, tinti uz akvareļu bāzes utt.;
 • papīrs – iegādājies biezu, pret tintes izplūšanu drošu papīru.

Savukārt leteringam noderēs:

 • flomāsteri ar otas galu – tie ir īpaši paredzēti dekoratīvu burtu veidošanai. Pateicoties to smalkajiem, elastīgajiem galiem ar šiem flomāsteriem iespējams veidot atšķirīga biezuma līnijas. Leteringa entuziasti īpaši iecienījuši, piemēram, Tombow Dual Brush flomāsterus vai Tombow Fudenosuke – mazāka izmēra flomāsterus;
 • gluds papīrs – raupja papīra tekstūra var sabojāt flomāstera uzgali.

3. Mūzikas instrumenta apguve

Rudens ir labs laiks labai mūzikai! Lūk, daži mūzikas instrumenti, kurus šajā rudenī apgūt pašmācībā vai privātstundās:

 • ģitāra – viegli kopjams un pārnēsājams iesācēju favorīts, uz kura iespējams nospēlēt it visas populārākās melodijas;
 • ukulele – šo mazo ģitāras versiju varēsi paņemt līdzi, lai kur dotos. Derēs kā ballītē, tā pārgājienā;
 • basģitāra – kurš gan kādreiz nav sapņojis spēlēt grupā?
 • klavieres un sintezators – varbūt pienācis laiks uzskaņot mantotās klavieres un apgūt nošu maģiju?

4. Ēdiena gatavošana

Šī ir prasme, kura ir nepieciešama un piemīt ikvienam. Taču allaž ir iespējams doties arī solīti tālāk. Ja Tavas intereses un hobiji ir saistīti ar pavārmākslu, SMScredit iesaka:

 • piesakies specializētām meistarklasēm – piemēram, eklēru vai šokolādes konfekšu gatavošanas nodarbībām;
 • ienirsti video pamācību pasaulē – saglabā favorītos iecienītākās video receptes;
 • iegādājies pavārgrāmatas – tās var būt noderīgs resurss, ja meklē ko specifisku, piemēram, vegāniskus ēdienus, bezglutēna receptes utt.

5. Adīšana

Adatu hobiji ir īpaši populāri rudens sezonā. Adīšana ir lielisks veids, kā mazināt ikdienas stresu, vienlaikus radot ko skaistu un noderīgu. Lai sāktu adīt Tev būs nepieciešama iedvesma (piemēram, video vai foto pamācības), kā arī divas vienkāršas lietas:

 • dzija. Iesācējiem piemērota ir bieza dzija – tā ļauj labāk uzmanīt adīšanas tehniku, kā arī ātrāk pabeigt adījumu. Lai adīšana būtu vieglāka, izvēlies elastīgu dziju (dabiskas izcelsmes dzija, piemēram, vilna, būs elastīgāka par sintētisko).
 • adāmadatas. Atceries – jo rupjāka dzija, jo rupjākas adatas. Iesācējiem piemērotas būs, piemēram, bambusa adatas, jo, atšķirībā no metāla adatām, tās ir mazāk slidenas.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *