Foto kursi Rīgā

foto kursi

Rīkojam foto kursu nodarbības, seminārus un plenērus ar praktiskām nodarbībām, modeļu un vizāžistu piedalīšanos sākot no pašiem foto pamatiem- fotoaparātu izvēli, to atšķirībām, kadra veidošanas pamatlikumiem, līdz pat tehniskām niansēm, studijas gaismošanu, fotogrāfiju pēcapstrādi, optimizāciju un izdruku.

 Lekciju cikls ir maksimāli pietuvināts cilvēka kā fotogrāfa izaugsmei. Sākot no pirmā fotaparāta izvēles brīža, līdz pat tai vietai, līdz kurai esam attīstījušies mēs. Soli pa solim, ar praktiskām nodarbībām (fotogrāfēšanu, plenēriem, modeļu foto), uzskatāmiem piemēriem uz lielā monitora, paralēli ar tehnisko lietu izzināšanu līdz tam līmenim, kurš katrā konkrētajā fotogrāfa attīstības brīdī mūsuprāt ir aktuāls. Tas nozīmē, ka mēs nelasām lekcijas par kadra veidošanu cilvēkiem, kuri vēl nezin, kādu fotoaparātu iegādāties, vienlīdz labi, kā mēs nemēģinam iestāstīt diafragmas vai ISO nozīmi cilvēkam, kurš tikko ir nopircis fotoaparātu un izjutis ZOOM objektīva burvību.

 Katram konkrētajam fotogrāfa izaugsmes solim piemērojam arī attiecīga līmeņa tehniskas un kadra veidošanas zināšanas. Arī psiholoģiskas dabas lietas- veselīgu un objektīvu attieksmi pret kritiku, savu spēju objektīvu novērtējumu, darbu ar modeļiem, cilvēkiem, publicitātes jēgu un ļoti daudzām citām blakus pastāvošām lietām.

No augstākminētā izriet, ka kursi ir kluba tipa, kurā mēs savas zināšanas un pieredzi nododam tālāk, un vienlīdz nemazsvarīgs ir fakts, ka kursu laikā tiek uzsūkta iedvesma arī no citiem dalībniekiem, novērojot viņu darbību no malas, stāvot blakus, izvēloties līdzīgus rakursus fotogrāfijai. Nav divu vienādu dienu, pat vienas tēmas ietvaros.

Kursu tēmas ir sekojošas:

1.Pamata fotokursu lekciju cikls. (Noderīgs fotogrāfiem- iesācējiem, kā arī tiem, kuri vēlas stabilizēt un padziļināt savas zināšanas ciparu (digitālajā) fotogrāfijā.)

1.Lekcija:

  Ciparu fotoaparātu veidi, konstrukcija, ražotāji, modeļu īpatnības un atšķirības. Kādu aparātu izvēlēties, kāpēc?

  1. a) ko fotogrāfēsim?
  2. b) ciparu spoguļkameras,
  3. c) ciparu kompaktkameras,
  4. d) to objektīvi, objektīvu iespējas un atšķirības,
  5. e) zibspuldzes,
  6. f) statīvi, to izvēles pamatprincipi un pielietojums fotogrāfijā,
  7. g) autofokusa darbības precizitātes pirmspirkšanas un asuma testa principi spoguļkamerām un objektīviem- kā “neiegrābties”,
  8. h) monitori, to atšķirības un krāsu kalibrēšana.

2.Lekcija:

  Fotoaparāta kreatīvie režīmi, padziļinātie iestādījumi, to pielietošana.

  1. Lekcija:

  Diafragmas atvēruma, slēdža ātruma un ISO (jūtības) nozīme un pielietojums noteiktās fotogrāfēšanas situācijās.

  1. Lekcija:

  Attieksme pret bilžu analīzi, kritiku, psiholoģiskā sagatavošanās kritikai, māka to izmanot sevis kā fotogrāfa izaugsmē.

  1. Lekcija:

  Kadra veidošanas pamatprincipi:

  1. a) kadrēšanas likumi,

   a1) dabasskati,

   a2) portreti,

  1. b) kadrēšana pēc izjūtām (izņēmumi kadrēšanas likumos, izvairīšanās no stereotipiskas domāšanas kadra veidošanā, piemēri),
  2. c) skatītāja psiholoģija- ko un kā fotogrāfēt?

  1. Praktiskā nodarbība- plenērs.

  1. Lekcija:

  Apgaismojums:

  1. a) dabīgā apgaismojuma virziena izvēle,
  2. b) zibspuldzes, atstarotāju lietošana,
  3. c) studijas apgaismošanas pamati,
  4. d) zibspuldzes īpašie režīmi, to pielietošana,

  1. Praktiskā nodarbība- darbs studijā ar gaismām, kā sastrādāties ar modeli, cilvēku, bērnu un portretu fotogrāfēšana,

  1. Lekcija:

  Fotogrāfijas praktiskie un radošie aspekti:

  1. a) reportāžas un žanra fotogrāfija,
  2. b) ideju ģenerēšana,
  3. c) inscinējumi,
  4. d) sava stila veidošana,

  1. Praktiskā nodarbība- plenērs.

  1. Lekcija:

  Fotogrāfiju pēcapstrāde:

  1. a) attēla izmēru, kompresijas maiņa,
  2. b) attēla asuma, krāsu, kadrējuma maiņa,
  3. c) optimizācija publicēšanai internetā,
  4. d) sīku defektu retušēšana,
  5. e) raw formāts,
  6. f) būtiskāku izmaiņu veikšana,
  7. g) darbs ar slāņiem (layers) un maskām,
  8. h) fotomontāža,
  9. i) sagatavošana izdrukai, glabāšanai,
  10. j) HDR (high dynamic range) attēlu radīšana,
  11. k)  attēla apstrādes bezmaksas (freeware) programmu vai tādu programmu, kuras ir iekļautas daudzu fotoaparātu programmnodrošinājuma standartkomplektācijā (GIMP, Photostudio, Digital Photo Professional u.c….) apskats. Trial versijas un citas legālas datorprogrammu lietošanas iespējas.

2.Īpašais fotokursu lekciju cikls fotogrāfiem ar pieredzi. (Paredzēts fotogrāfiem, kuri zin kadra veidošanas principus, pārvalda fotoaparāta kreatīvos režīmus, zibspuldzes darbību, līdz sīkumiem apzinās diafragmas, slēdža ātruma, ISO nozīmi, fotogrāfē ilgāku laiku, publicē savus darbus, piemēram internetā, ar fotogrāfiju saistītos portālos, bet kuri gribētu padziļināt vai iegūt pieredzi studijas darbā ar gaismām, modeļu psiholoģijas jautājumos, padziļināt savas zināšanas fotogrāfiju radošajā pēcapstrādē, komerciālās fotogrāfēšanas līkločus, arī no juridiskā aspekta, sevišķi jau kāzu un korporatīvā foto jomā.)

      Īpašā lekciju cikla programma sevī ietver faktiski tikai darbu ar modeli, praktiskās studijas nodarbības un plenērus. Šo kursu apmeklētājiem nepieciešama arī sava spoguļkamera un ārējā zibspuldze, kura strādā arī manuālajā režīmā. Pašas lekcijas skar tikai modeļu psiholoģiju, studijas gaismošanu, pēcapstrādi, drukas jautājumus un attieksmi pret kritiku.

FOTOKURSU LAIKI UN CENAS IR SEKOJOŠAS:

Viena lekcija ilgst vidēji trīs stundas, tās notiek trešdienās, Aizvaru ielā 31, sākums 18:00.

Praktiskā nodarbība- plenērs ir ekskursijas tipa izbrauciens pie dabas, kurā piedalās modeļi un konsultanti, kā arī vēlāku bilžu analīzi un apspriešanu. Plenēri tiek organizēti brīvdienās, aizņem visu dienu no paša rīta līdz vēlam vakaram. Reizēm, saskaņojot ar grupu, var tikt rīkoti divu dienu plenēri.

Praktiskā nodarbība studijā ir 3-4 stundas ilgs fotogrāfēšanas treniņš- lekcija ar gaismošanas konsultanta un modeles piedalīšanos.

Kopā sanāk 120,00 eur. Kursu ilgums- divi mēneši (60 eur mēnesī). Maksāt var arī pa daļām.

*Grupai, kuras nodarbības sākas 5. septembrī fotokursu cena paliek iepriekšējā.

Īpašajā programmā ir viena ievadlekcija, 4 studijas nodarbības, 4 plenēri, nodarbību shēma ir pilnībā atšķirīga, jo tajā ir ļoti daudz praktiskā darba- t.i fotogrāfēšanas. Studijas nodarbībās šajā grupā piedalās tikai viens vai divi fotogrāfi, un tās ilgst četras stundas.

Īpašās programmas kursu ilgums- pusotrs mēnesis.

  Ļoti ieteicams uz kursiem pierakstīties laicīgi, neatliekot to uz pēdējo nedēļu, jo grupas ir ļoti nelielas, lai varētu lekciju laikā gan paņemt rokā fotoaparātu, gan atbildēt uz katra klausītāja neskaidrajiem jautājumiem par doto tēmu!!!

Nodarbības notiek Rīgā, trešdienās, 18:00. Nākamās grupas kursu sākums 5. septembrī.

Pašlaik šajā grupā brīvu vietu vairāk nav, ir iespējams pierakstīties uz papildus (paralēlo) grupu, kuras nodarbības notiks ceturtdienās, 18:00. Kursu sākums 6.septembrī.

Praktiskās nodarbības- plenēri notiek vienā no brīvdienām, tas aizņem visu dienu. Studijas gaismošanas nodarbības notiek gan dienā, gan vakaros, atkarībā no dalībnieku izvēles.

Katrs visu lekciju ciklu apmeklējušais dalībnieks saņem sertifikātu- apliecinājumu.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *